(85) 661 32 29
  (85) 661 32 27

Uroczyste spotkanie w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku

Dnia 10 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy 12. rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem, w której śmierć poniosło 96 osób. Z tej okazji 11 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone pamięci Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego – patrona XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz pozostałych, wywodzących się z Podlasia, ofiar katastrofy: pana wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry, abp. Mirona Chodakowskiego oraz pani Justyny Moniuszko stewardesy z 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. W organizację uroczystości mieli okazję włączyć się również uczniowie klas trzecich XIV LO w Białymstoku: Martyna Baczewska oraz Dawid Choiński. W poetyckim montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Agnieszki Remiszewskiej upamiętnili oni ofiary katastrofy oraz zmarłą w zeszłym roku Panią Prezydentową Karolinę Kaczorowską. Zacytowane przez uczniów słowa ks. Jana Twardowskiego:
„ […] każde wspomnienie, to nasze spotkanie. Najłatwiej się pamięta, kiedy kogoś nie ma…” stały się motywem przewodnim tej uroczystości.

Relacje z uroczystości ukazały się w głównym wydaniu magazynu informacyjnego Obiektyw TVP 3 Białystok oraz w Polskim Radiu Białystok.

Fot. Edyta Wołosik Polskie Radio Białystok

Facebook