(85) 661 32 29
  (85) 661 32 27

WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

      

Dnia 23 lutego uczniowie klasy I a i I b naszego liceum, pod opieką wychowawców:    p. Ewy Jelskiej, p. Doroty Bondar oraz majora Krzysztofa Stankowskiego i kapitana Mirosława Laskowskiego, uczestniczyli w wycieczce do Białowieży. Na początku zwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie eksponowane są, w warunkach zbliżonych do naturalnych, najbardziej charakterystyczne zwierzęta związane z historią i teraźniejszością Puszczy Białowieskiej, a więc – żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki i ryś.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży, po którym oprowadzali nas przewodnicy. Życie Puszczy Białowieskiej przedstawione jest tu nie tylko za pomocą wystawionych eksponatów, lecz także multimedialnie. W muzeum w nowoczesny sposób i z powodzeniem wykorzystano oświetlenie oraz dźwięk. Oprócz eksponatów prawie wszystkich żyjących w tym regionie ptaków, mieliśmy okazję usłyszeć ich śpiewanie, niczym podczas wycieczki po puszczy podczas wschodu słońca.

Po pasjonującej lekcji w muzeum udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o korniku drukarzu. Tam też czekało na nas przygotowane ognisko, przy którym oddaliśmy się zajęciom integracyjnym. Nie zabrakło pieczonej kiełbaski, ciepłej herbaty, wesołej piosenki i rozgrzewającej „belgijki” w „sercu” Puszczy Białowieskiej. Pomimo dużego mrozu humor wszystkim dopisywał. Ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Białegostoku z nadzieją i oczekiwaniem na kolejne, równie udane wycieczki.

Galeria zdjęć:

 

Facebook