(85) 661 32 29
  (85) 661 32 27

Obóz szkoleniowy w CSSG w Kętrzynie

W dniach 23 – 28 czerwca 2019 roku odbył się dziewiąty obóz szkoleniowy zorganizowany dla uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku w Centrum Szkolenia Straży Granicznej im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Kętrzynie. W trakcie pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych prowadzonych przez pracowników ośrodka szkolenia. Zostali zapoznani z procedurą naboru do Straży Granicznej, technikami interwencji a także sposobami poruszania się z mapą w terenie. Zaplanowane zajęcia realizowane były w obiektach Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie oraz w placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Baniach Mazurskich oraz w Gołdapi. W czasie wolnym od zajęć uczestnicy obozu odbyli rejs statkiem po Jeziorach Niegocin oraz Kisajno oraz zwiedzili atrakcyjne miejsca Mazur: Sanktuarium w Świętej Lipce, „Wilczy Szaniec” w Gierłoży, „Mosty w Stańczykach” oraz Twierdzę Boyen w Giżycku. W programie obozu nie zabrakło spływu kajakowego rzeką Krutynią z Babięt do Spychowa.

Obozy szkoleniowe w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie są prowadzone nieprzerwanie od roku 2011. Przedsięwzięcie to jest owocem współpracy nawiązanej między Komendantem Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie oraz Dyrektorem XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. W dziewięciu dotychczasowych obozach wzięło udział łącznie 221 uczniów.

Opiekunem licealistów podczas ich tegorocznego pobytu w Kętrzynie był z ramienia Centrum mjr SG Czesław Świdwa. Komendantem obozu był mjr rez. SG Krzysztof Strankowski, wychowawcami pani Dorota Bondar oraz pan kpt. rez. SG Mirosław Laskowski.

Oto relacja fotograficzna z wydarzenia…

 

Facebook