(85) 661 32 29
  (85) 661 32 27

Europejski Dzień Języków

 

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Tradycją naszej szkoły są coroczne atrakcje poświęcone europejskim językom obcym. W tym roku ponownie zaprezentowaliśmy wystawę z typowymi przedmiotami i symbolami Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji i Włoch.

Już od wczesnego poranka na uczniów naszej szkoły czekały niespodzianki. Pierwszą z nich, zgodnie z corocznym zwyczajem panującym w tym dniu, była okazja do nauki nowych słówek w języku angielskim: uczniowie otrzymywali przy wejściu do szkoły kolorowe naklejki – fiszki. W kolejnej, nowej w tym roku szkolnym atrakcji, uczniowie mogli wykazać się znajomością słownictwa z zakresu języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego. Tuż po przekroczeniu progu szkoły na wszystkich chętnych czekała  loteria lingwistyczna. Za każde znane słowo w języku obcym uczestnik nagrodzony był cukierkiem.

Klasy gimnazjalne oraz licealne brały udział w Wielkim Quizie Językowym sprawdzającym wiedzę językową i kulturoznawczą wybranych krajów Europy. Najlepszą znajomością wykazali się uczniowie klasy III d naszego liceum.

W bibliotece szkolnej odbyła się już druga edycja konkursu czytelniczego przeprowadzanego z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas licealnych ponownie  mieli okazję pochwalić się swoimi zdolnościami czytania fragmentów literatury anglojęzycznej.  W tym roku swój debiut miał również odczyt poezji w języku niemieckim.  Prezentacje tekstów, wzbogacone pokazami slajdów i podkładami muzycznymi, wzbudzały różnorodne emocje – wzruszając do łez bądź wywołując śmiech. W czołówce zwycięzców znaleźli się uczniowie klasy II c. Na podium stanęła również uczennica klasy III a.  Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci  książek anglojęzycznych oraz kubków z angielskimi cytatami znanych postaci ze świata polityki i literatury. Liderom i uczestnikom tegorocznego konkursu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym.

Całej społeczności szkolnej ten szczególny dzień umilała muzyka obcojęzyczna, przy której można było się zrelaksować na przerwach.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za aktywny udział we wspólnym świętowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

 

Facebook