(85) 661 32 29
  (85) 661 32 27

Chłopak, jakiego nie znacie. Wzór osobowy godny naśladowania

15 czerwca 2018 roku w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wieńcząca Ogólnopolski Konkurs Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”. Jego organizatorką była pani prof. Krystyna Chałas z Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a swoim patronatem objęła go senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu.

Wśród wyróżnionych prac, które zostały opublikowane w książce pt. „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”, znalazła się niezwykła biografia Jakuba Ferenca ucznia drugiej klasy Publicznego Gimnazjum nr 14 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

Po uroczystości w Senacie RP doszło do spotkania z panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim. Podczas wizyty Pierwsza Dama pogratulowała laureatom konkursu oraz wysłuchała uczniowskich biografii.

Jakub Ferenc to podwójny złoty medalista: Mistrzostw Polski Juniorów
i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych w grupie S5 w Krakowie oraz Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy w grupach S4 i S5. Jest również srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Tychach oraz brązowym medalistą Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych
w Szczecinie.

Jakub Ferenc to Niezłomny Pływak, który na co dzień udowadnia nam wszystkim, że nie ma przeszkód, których nie można pokonać ani marzeń, których nie warto realizować.

 

Galeria zdjęć:

 

 

Facebook