(85) 661 32 29
  (85) 661 32 27

Centralny Zlot Klas Mundurowych Żagań 2019

Zgodnie z zapowiedzią przekazaną przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej w ostatnim tygodniu września 2019 roku odbędzie się coroczny Centralny Zlot Klas Mundurowych. Do udziału w wydarzeniu zostaną zaproszone szkoły, które zwyciężą w eliminacjach wojewódzkich realizowanych przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe. W województwie podlaskim eliminacje wojewódzkie zostaną przeprowadzone w maju br. W eliminacjach weźmie udział reprezentacja XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

Inicjowany przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej Centralny Zlot Klas Mundurowych jest wydarzeniem organizowanym od roku 2014. Zlot przeprowadza 11. Dywizja Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku już dwukrotnie reprezentowali województwo podlaskie w tym dorocznym wydarzeniu.

W załączeniu relacje fotograficzne z I oraz IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w których nie zabrakło uczniów  XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Facebook